a

Facebook

Twitter

instagram

Copyright 2019 TworkOffices.
All Rights Reserved.

9:00 - 19:00

Çalışma Saatlerimiz Ptes. - Cuma.

0212 800 17 62

İrtibat Numaramız

Facebook

instagram

Twitter

Search
Menu
 

Coworking

Ortak çalışma alanları hakkında detaylar
Twork Offices > Coworking

Açık alanlarda yerleşik olan masaları kiralama suretiyle gerek ekonomik, ergonomik ve gerekse networkinge olanak sağlayan ofis alanında çalışma imkânı vardır. Masa kiralamaları açık alan ya da sabit masa kiralaması olarak 2 farklı şekilde yapılır. Açık alanda çalışanlar atıştırmalık, çay, kahve gibi ortak alan imkanlarından ücretsiz faydalanır.

Coworking Nedir?

Coworking; “ collaborative working” kelimelerinin kısaltılmasıyla türetilmiş ve “işbirlikçi çalışma” anlamına gelmektedir. Evden çalışma ( Home Office ) modelinin daha profesyonel şeklidir. Coworking Space yani daha az bilinen adıyla ortak çalışma alanları, daha çok girişimciler, yeni açılmış şirketler ve serbest çalışanlar (Freelancer) için idealdir.

Sistem, kendi belirlediğiniz gün ve saatlerde özgürce çalışabilmeniz için ihtiyacınıza uygun fiziksel alanın ve hizmetlerin kiralanması yoluyla işlemektedir. Günlük, aylık veya saatlik uygulamalarla fiyatlandırmaların yapıldığı coworking alanlarda limitsiz, çay, kahve ve kurabiye ikramı, yüksek hızlı internet ve fotokopi, yazıcı vb. araç ve gereçlerin kullanımı genelde ücretsiz olarak sunulur.

Coworking Avantajları

  • Çalışmak uygun ortamda çalışmanıza yardımcı olur. 2015 ve 2018 yılları arasında yapılan bazı araştırma sonuçlarına göre; Co-Working Space’i tercih eden freelancer çalışanların performansı yüzde 84’e kadar artış gösterebiliyor.
  • Yalnızlık ve dışardaki eğlenceyi kaçırdığınız hissinden uzaklaştırıyor. Tıpkı sizler gibi, hedefleri için çalışan insanları görmek, size kendinizi gerçek bir iş ortamında olduğunuz hissini aşılıyor.
  • Ev ve kafelerin aksine işinize ilişkin insanlarla irtibata geçmek, onlarlar vakit geçirmek ve profesyonel ilişkiler kurmak kolaylaşıyor.
  • İşinize odaklanmanız hızla üretmenize ve kendinize kalan vaktinizi ofisin dışında kişisel faaliyetlerinize ayırma imkanı sunuyor.
  • Sürekli ve bitmek bilmeyen dikkat dağıtıcı eylemler tarafından dikkatiniz dağıtılmıyor. Odaklanmak ve pürdikkat çalışmanın bir sonucu olarak yüksek verimlilik kaçınılmaz hale geliyor.
  • Bazı ortak paylaşımlı ofisler size aynı zamanda resmi iş yeri adresi sağlayabiliyor ve buradaki ofisiniz resmi iş adresiniz olarak kullanılabiliyor.
  • Wi-Fi, yüksek hızlı internet, kaliteli fotokopi ve yazıcı makineleri gibi kendi evinizde satın almanız ve sürekli maliyetini karşılamanız gereken şeyler ücretsiz olarak kullanılabiliyor.
  • Toplantı yapmanız gerektiğinde ayrıca bir mekana gitmek yerine Co-Working Space’in sunduğu toplantı odası avantajından faydalanarak toplantılar düzenlenebiliyor.
  • Kendi ofisinizi kiralamak ve ofisinizin sürekli gider masraflarıyla uğraşmak yerine daha hesaplı bir alternatif olarak kendinize ait ofisinizi kullanmanıza yardımcı oluyor.

Sizde şimdi hemen bizimle irtibata geçin yerinizi ayırtın.