a

Facebook

Twitter

instagram

Copyright 2019 TworkOffices.
All Rights Reserved.

9:00 - 19:00

Çalışma Saatlerimiz Ptes. - Cuma.

0212 800 17 62

İrtibat Numaramız

Facebook

instagram

Twitter

Search
Menu
 

Coworking

Ortak çalışma alanları hakkında detaylar

Coworking çalışma alanları, birbirinden farklı şirketlerin ya da bağımsız çalışanların daha çok tercih ettiği,  “coworking spaces” olarak da adlandırılan çalışma alanlarına verilen isimdir.

Kafe ya da ev ortamında çalışmak isteyen fakat bu ortamlarda yeterince konsantre olamayanların daha çok tercih ettiği coworking çalışma alanları, üyeleri için fikir alışverişi sağlayabilecekleri, network’lerini geliştirebilecekleri bir alan olarak da görülüyor.

Coworkıng Nedir?

Günümüzde oldukça sık tercih edilmeye başlayan bu paylaşımlı ofisler, bir yandan kullanıcılarına daha verimli bir ortam sağlarken, bir yandan da düşük maliyetli olmalarıyla daha çok tercih ediliyorlar.

Eğer siz de coworking çalışma alanlarından birinde çalışıyorsanız, ufak bir ihtimal dahi olsa kötü niyetli yazılımların, yazılımcıların ya da hacker’ların potansiyel avına denk gelebilirsiniz. Bu tarz problemleri yaşamamanız adına, birkaç önerimiz olacak…

Sistem, kendi belirlediğiniz gün ve saatlerde özgürce çalışabilmeniz için ihtiyacınıza uygun fiziksel alanın ve hizmetlerin kiralanması yoluyla işlemektedir. Günlük, aylık veya saatlik uygulamalarla fiyatlandırmaların yapıldığı coworking alanlarda limitsiz, çay, kahve ve kurabiye ikramı, yüksek hızlı internet ve fotokopi, yazıcı vb. araç ve gereçlerin kullanımı genelde ücretsiz olarak sunulur.

Coworkıng Avantajları

  • Çalışmak uygun ortamda çalışmanıza yardımcı olur. 2015 ve 2018 yılları arasında yapılan bazı araştırma sonuçlarına göre; Coworking Space’i tercih eden freelancer çalışanların performansı yüzde 84’e kadar artış gösterebiliyor.
  • Yalnızlık ve dışardaki eğlenceyi kaçırdığınız hissinden uzaklaştırıyor. Tıpkı sizler gibi, hedefleri için çalışan insanları görmek, size kendinizi gerçek bir iş ortamında olduğunuz hissini aşılıyor.
  • Ev ve kafelerin aksine işinize ilişkin insanlarla irtibata geçmek, onlarlar vakit geçirmek ve profesyonel ilişkiler kurmak kolaylaşıyor.
  • İşinize odaklanmanız hızla üretmenize ve kendinize kalan vaktinizi ofisin dışında kişisel faaliyetlerinize ayırma imkanı sunuyor.
  • Sürekli ve bitmek bilmeyen dikkat dağıtıcı eylemler tarafından dikkatiniz dağıtılmıyor. Odaklanmak ve pürdikkat çalışmanın bir sonucu olarak yüksek verimlilik kaçınılmaz hale geliyor.
  • Bazı ortak paylaşımlı ofisler size aynı zamanda resmi iş yeri adresi sağlayabiliyor ve buradaki ofisiniz resmi iş adresiniz olarak kullanılabiliyor.
  • Wi-Fi, yüksek hızlı internet, kaliteli fotokopi ve yazıcı makineleri gibi kendi evinizde satın almanız ve sürekli maliyetini karşılamanız gereken şeyler ücretsiz olarak kullanılabiliyor.
  • Toplantı yapmanız gerektiğinde ayrıca bir mekana gitmek yerine Coworking Space’in sunduğu toplantı odası avantajından faydalanarak toplantılar düzenlenebiliyor.
  • Kendi ofisinizi kiralamak ve ofisinizin sürekli gider masraflarıyla uğraşmak yerine daha hesaplı bir alternatif olarak kendinize ait ofisinizi kullanmanıza yardımcı oluyor.

Sizde şimdi hemen bizimle irtibata geçin yerinizi ayırtın.

Göz atmaya devam ederek veya "Tüm Tanımlama Bilgilerini Kabul Et" düğmesini tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek, site kullanımını analiz etmek ve pazarlama çabalarımıza yardımcı olmak için birinci ve üçüncü taraf tanımlama bilgilerinin cihazınızda saklanmasını kabul etmiş olursunuz.
Kullanım Şartları
Reddet
Tüm Çerezleri Kabul Et
Göz atmaya devam ederek veya "Tüm Tanımlama Bilgilerini Kabul Et" düğmesini tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek, site kullanımını analiz etmek ve pazarlama çabalarımıza yardımcı olmak için birinci ve üçüncü taraf tanımlama bilgilerinin cihazınızda saklanmasını kabul etmiş olursunuz.
Kullanım Şartları
Reddet
Tüm Çerezleri Kabul Et